moshaver20

ساخت وبلاگ

مشاوره خانواده تلفنی رایگان ۲۴ ساعته

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه زمانی باید به دنبال مشاوره خانواده باشید؟

یکی از بزرگترین نشانه هایی که پیش بینی کننده این است که شما در زندگی خود موفق هستید و خوشبختی از شما فراری نیست، کیفیت ارتباط  شما با خانواده و دوستان تان است. اگر زمانی شما احساس کردید با خودتان یا نزدیکان تان رابطه خوبی ندارید و حس بیگانگی دارید یا با عزیزان خود تنش و درگیری دارید. دیدن این شرایط نشان دهنده این است که سلامت روان شما در خطر است و باید کاری کنید!!

این مشکلات حتی اگر عمیق هم نباشد می تواند به طور مستقیم بر سلامت روان، عزت نفس، کارامدی شغلی یا تحصیلی و رضایت کلی شما از زندگی تأثیر بگذارد.

استفاده از مشاوره خانواده رایگان برای بهبود روابط خانوادگی می تواند به شما کمک کند زندگی طولانی تری داشته باشیم. البته همچنین با کیفیت بیشتر و تنش کمتر. پس جای هیچ بحثی نیست که باید سلامت و تندرستی روابط خانوادگی خود را در اولویت قرار دهیم.

اکثر افراد خواهان این هستند که روابط خانوادگی مثبت و پویایی داشته باشند. اما چرا بسیاری از خانواده ها دچار درگیری، دعواهای سخت و روابط ناکارآمد می شوند. البته این را هم باید در نظر داشت که حتی بهترین خانواده‌ها نیز می‌توانند روزهای سختی را پشت سر بگذارند. در نتیجه همه ما باید به دنبال منبعی باشیم که به ما کمک کند تا بر این دردسرها و مشکلات غلبه کنیم. در این حالت بهترین گزینه استفاده از مشاوره خانواده است. حال که مشکلات اقتصادی گریبان گیر خانواده ها شده است. افراد می توانند از مشاوره خانواده تلفنی رایگان استفاده کنند.

مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانواه می تواند به عنوان یک رویکرد درمانی برای درمان طیف گسترده ای از نگرانی ها، مشکلات یا ناامیدی ها و دردسرهای خانواده ها و زوجین استفاده شود. با این حال، خوبی مشاوره خانواده این است که به جای اینکه هر یک از اعضای خانواده تک به تک با یک مشاور ملاقات کنند. مشاور خانواده می تواند با چندین عضو خانواده مشاوره داشته باشد. در این شرایط همه افراد درگیر در مشکل در فرآیند درمان شرکت خواهند داشت. در این حالت مشاوره خانواده رایگان به صرفه تر هم خواهد بود.

در برخی مواقع اولویت یک مشاوره خانواده در درجه اول کمک به درمان یک نفر در خانواده است. اما در مواقع دیگر، هدف روانشناس کل سیستم خانواده است. مشاوران خانواده در این حالت می خواهد کل خانواده تحت درمان باشند تا نحوه عملکرد واحد خانواده را به طور کلی تنظیم کنند.

مشاوره خانواده تلفنی

جلسات مشاوره خانواده رایگان

جلسات مشاوره خانواده می تواند شامل کل واحد خانواده باشد یا می تواند شامل زوج های کوچکتر مانند مادر و دختر، برادر و خواهر، یا پسر و نامادری باشد.

در جلسات اولیه مشاوره خانواده، همه اعضای خانواده که در فرایند خانواده درمانی شرکت می کنند. آنها با مشاور ملاقات می کنند تا در مورد تاریخچه مشکلاتشان در خانواده صحبت کنند. افراد اهداف خود را با مشاور برای درمان مطرح می کنند، تا بدانند اتظاراتشان از درمان چیست؟؟. در طول جلسات اولیه مشاوره ، به ندرت پیش می آید که اعضای خانواده در مورد سابقه مشکل توافق داشته باشند. اغلب آنها نتایج و دلایل متفاوتی در ذهن خود برای درمان دارند. اما با این حال اشکالی ندارد!

تضاد در مورد اینکه مشکل خانواده چیست و تضاد در مورد اینکه بهترین راه حل برای حل این مشکل چیست؟ رایج ترین اخلافات در جلسه مشاوره خانواده است. البته این موضوع همیشه مانعی برای حرکت رو به جلو ایجاد نمی کند. با پیشرفت درمان، مشاور به خانواده کمک می کند تا با روش های جدید با یکدیگر ارتباط برقرار کند و حرف همدیگر را گوش دهند. این طرز برخورد با مشکلات به آنها کمک می‌کند تا دیدگاه‌های یکدیگر، آسیب‌ها و دشواری‌های حال و گذشته خودشان را بهتر درک کنند.

اکثر مشاوران خانواده رایگان خوب می دانند که مشکلات درون خانواده اغلب ساده نیستند. اگر این مشکلات ساده بودند، خانواده ها خودشان احتمالاً از مدتها قبل راه حلی برای آن پیدا کرده بودند و به جلو حرکت می کردند.

برای مشاوره خانواده رایگان می توانید در ابتدا با شماره ۱۴۸۰ سازمان بهزیستی تماس بگیرید.

باید توجه داشت که در حالی که مشکلات مطرح شده در مشاوره خانواده اغلب خسته کننده و پیچیده هستند. اما مشاوران و روانشناسان خانواده این استعداد و تجربه را دارند که به خانواده کمک کنند تا از چرخه پریشانی خود خارج شود و الگوها و مرزهای سالم و جدیدی را شکل دهد. این جاست که اهمیت مشاوره خانواده رایگان مشخص می شود.

دلایل مراجعه به مشاوره خانواده رایگان چیست؟

مشاوره خانواده می تواند یک رویکرد مفید برای تقریباً هر زمینه پریشانی، تعارض، یا نگرانی سلامت روان در خانواده شما باشد. با این حال، معمولاً افراد به دلایل زیر به مشاوره خانواده مراجعه می کنند:

moshaver20...

ما را در سایت moshaver20 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : آرش بازدید : 148 تاريخ : ساعت:

طغیان نافرمانی بخشی طبیعی از دوره نوجوانی و بزرگ شدن فرزند شما است. نوجوانان با شورش علیه اقتدار، عقاید و ترجیحات والدین بیچاره سعی می کنند خود را به عنوان فردی متمایز از والدین خود نشان دهند. یکی از جنبه‌های مهم نوجوان بودن، فرآیند ایجاد حس هویت شخصی منحصر به فرد است. این فرآیندی که روانشناس نوجوان به آن جداسازی شخصیت نوجوان می‌گوید.

اما درک کردن چرایی و عادی بودن عصیان و نافرمانی و سرکشی یک نوجوان برای والدین دشوار است. به خصوص اگر والدین و فرزندان اولویت ها، ارزش ها و انتظارات متفاوتی از یکدیگر داشته باشند. به قول معروف حالا بیا و درستش کن moshaver20...

ما را در سایت moshaver20 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : آرش بازدید : 155 تاريخ : ساعت:

 

مشاوره تلفنی خانواده آویژه

خانواده درمانی: تمام آنچه نیاز است شما باید بدانید.

مشکلات خانوادگی اغلب، پیچیده، عمیق و دردناک هستند. اعضای خانواده هم می توانند خودشان جزئي از راه حل مشکل باشند و هم دردسرساز باشند!. اما در حالت ایده آل، خانواده، بهترین مجموعه ای است که در آن می توانیم بهترین و واقعی ترین شخصیت خودمان را بسازیم.

هدف مشاوره خانواده تلفنی رایگان ایجاد خانواده های شاد است. مشاوران خانواده هم از ما حمایت می کنند و هم به رشد ما کمک می کنند. مشاوره خانواده زمانی که شما احساس آسیب پذیری می کنید، سعی می کنند احساس امنیت را برای شما فراهم کنند. همه انسان ها دلشان میخواهد یک خانه گرم و صمیمی داشته باشند. اما دستیابی به این هدف همیشه آسان نیست. گاهی اوقات مشکلات خانوادگی بسیار سخت است. در این لحظات حساس مشاوره خانواده تلفنی باید توانایی ارتباط متفکرانه و توانایی دیدن مشکلات از منظرهای مختلف را داشته باشد. اینها مهارت هایی نیستند که همه افراد به طور طبیعی آن را داشته باشند بلکه مهارت هایی است که نیازمند تجربه بالینی است. گاهی اوقات برای بهبود مشکلات خود باید تصمیم  بگیرید که مشاوره خانواده مراجعه کنید.

مشاوره خانواده تلفنی رایگان می تواند به درمان مشکلات شما کمک کند. مشاوارن خانواده دارای مجوز برای راهنمایی عزیزانی که در ارتباطات خود با یکدیگر مشکل دارند آموزش دیده اند. مشاوران خانواده مرکز مشاوره آویژه راه حل های موثری  برای ایجاد یک خانواده شاد ارائه می کنند و می توانند دانش خود را از طریق جلسات مشاوره محرمانه و بدون قضاوت با شما به اشتراک بگذارند. اگر برای تقویت پیوندهای خانوادگی خود به کمک مشاوره و روانشناس خوب نیاز دارید، درمانگران ازدواج و خانواده دارای مجوز آویژه برای کمک به همه شما آماده هستند. در بخش های زیر می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه مشاوره خانواده تلفنی رایگان بخوانید.

مشاوره خانواده چیست؟

خدمات مشاوره خانواده رایگان اشکالی از گفتگو درمانی هستند که به دنبال کمک به خانواده هایی است که به دنبال بهبود ارتباطات، حل تعارضات و در نهایت تقویت روابط خود هستند. مشاوره رایگان خانواده توسط روانشناسان واجد شرایط و مشاوران حرفه ای دارای مجوز و مددکاران اجتماعی بالینی مجاز که آموزش های گسترده ای در زمینه پویایی خانواده و گروه درمانی دارند، انجام می شود. مشاوران خانواده اغلب توسط سازمان نظام روانشناسی و اداره بهزیستی تایید صلاحیت می شوند.

جلسات مشاوره خانواده رایگان معمولا کوتاه مدت و متمرکز بر رسیدن به یک راه حل است. اکثر خانواده ها در 12 جلسه یا کمتر به اهداف درمانی خود می رسند.

چه کسانی در جلسات مشاوره خانواده شرکت می کنند؟

جلسات مشاوره خانواده معمولاً همه اعضای خانواده را شامل می شوند. خواه آنها والدین و فرزندان، پدربزرگ و عمه، خواهر و برادر خوانده، خواهر و برادر یا هر گروهی از افراد دارای روابط نزدیک باشند.

مشاوران خانواده برنامه‌های درمانی خود را بر اساس مشخصات، مسائل و مشکلات منحصر به فرد هر خانواده طراحی می‌کنند. برخی از جلسات خانواده درمانی ممکن است یک گفتار درمانی ساده باشند، که در آن همه به نوبت در چارچوب نظرات مشاور صحبت می کنند و روانشناس به آنها گوش فرا می دهد. سایر جلسات ممکن است شامل بازی‌ درمانی یا تمرین‌هایی برای کمک به شکستن یخ رابطه یا کسب بینش درباره مشکلات باشد.

مرکز مشاوره آویژه

 

مشاوره خانواده تلفنی رایگان چه می کند؟

مزایای خانواده درمانی در چیست؟ اعضای خانواده معمولاً ارزش زیادی برای حل مشکلات خود در کنار یک روانشناس با تجربه قائل می شوند. چرا؟ زیرا یک شخص ثالث بیرونی اغلب می تواند به نقاط کور مشکلات اشاره کند و به شما کمک کند منبع نهایی چالش های خود را شناسایی کنند. اما مشاوران خانواده فقط مشکلات را مشاهده نمی کنند. آنها همچنین در یافتن راه حل به شما کمک می کنند.

برخی از راه حل های خانواده درمانی منحصر به موقعیت های خاص است و برخی دیگر کلی تر هستند. به عنوان مثال، برخی از مزایای رایج مشاوره خانواره رایگان شامل موارد زیر است:

۱.مهارت های ارتباطی بهبود یافته است

۲.کاهش تعارض

۳.استرس و اختلال عملکرد کمتر

۴.رفتارهای بهبود یافته

۵.مرزهای سالم تر

۷.مهارت های مقابله ای و تاب آوری بهبود یافته است

۸.رشد همدلی و شفقت

بهبود روابط خود با عزیزانتان همچنین می تواند منجر به بهبود در سایر زمینه های عملکرد زندگی شما شود. روابط معنی دار و ایمن باعث افزایش رفاه کلی انسان می شود. و آموختن اینکه چگونه باید خود و دیگران را دوست داشته باشید ، درسی است که می توانید در طول زندگی خود بیاموزید.

مشاوره خانواده تلفنی رایگان ۲۴ ساعته

 

3 هدف مشاوره خانواده چیست؟

افراد به دلایل مختلف به دنبال بهبود روابط خانوادگی خود هستند. در واقع، یک مشاوره خانواده معمولاً درمان را با پرسیدن اهداف مشاوره از مراجع شروع می کند. اهداف مراجع ممکن است از «من می‌خواهم خواهر بزرگم مرا در برنامه‌های بازی‌اش قرار دهد» تا «می‌خواهم پدرم را به خاطر ترک ما در زمانی که به مواد مخدر معتاد شده بود ببخشم» متغیر باشد.

اعضای خانواده ممکن است در مورد مسائل بسیار خاص یا در مورد عملکرد کلی به کمک مشاوره خانواده نیاز داشته باشند. اما خانواده درمانی سه هدف اصلی دارد:

۱. آموزش دادن

یک مشاوره خانواده می تواند به سوالات زیر پاسخ دهد:

موضوع مشکلی که با آن مواجه هستید، چیست؟

چگونه این مشکل ممکن است بر سایر اعضای خانواده تأثیر بگذارد؟

راه‌های قبلی شما برای واکنش به مشکل چیست؟

دلبستگی ایمن چیست و چگونه می توان به آن دست یافت؟

مرزهای رابطه سالم چیست؟

گوش دادن فعال چیست؟

۲. برای مشاوره

یک مشاوره خانواده رایگان از مداخلات درمانی مختلف برای کمک به مراجعان برای تأیید اعتبار و حمایت از یکدیگر استفاده می کند.

۳. برای تقویت و بهبود

یک مشاوره خانواده رایگان به مراجع کمک می کند تا پیوندهای عمیق تر، مهارت های ارتباطی بهتر، انعطاف پذیری درونی و راهبردهای مقابله ای را که برای مدیریت عوامل استرس زای خانواده، به کار بگیرد.

مشاوره خانواده برای مشکلات گسترده ای کاربرد دارد! اما در عمل، اغلب افراد با اهداف خاصی مانند موارد زیر به سراغ خانواده درمانی می روند:

 • برای شفا یا آشتی دادن
 • برای کاهش درگیری و تنش
 • برای حل مشکلات فوری یا عبور از یک مانع خاص
 • برای بهبود مهارت های حل مسئله طولانی مدت
 • بخشیدن خیانت، یا طلب بخشش
 • برای ایجاد مرزهای سالم رابطه
 • برای مدیریت خشم
 • برای ایجاد یا بازسازی اعتماد
 • برای کشف سوء تفاهم ها
 • برای جلوگیری از درگیری در آینده
 • برای یافتن حمایت فردی
 • برای درک و مدیریت یک موضوع بهداشت روانی در خانواده
 • احساس دوست داشتن و قدردانی کردن
 • تا زمان بیشتری را با شریک زندگی خود بگذرانیم
 • همسرم مسئولیت بیشتری به عهده بگیرد
 • برای مدیریت و بهبود غم و اندوه یا تروما
 • برای مدیریت یک مشکل خانوادگی بزرگ مانند طلاق
 • برای تشخیص و بهبود ناسازگاری های خانواده

شماره مشاوره خانواده تلفنی رایگان 24 ساعته

 

یکی از گزیته های مشاوره خانواده تلفنی رایگان 24 ساعته سازمان بهزیستی است که شماره آن ۱۴۸۰ به صورت شبانه روزی است. شما می توانید در صورت نداشتن بیمه یا هزینه های خدمات درمانی روانشناسی از این شماره کمک بگیرید.
 
 
منبع: مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
 

 

 
moshaver20...
ما را در سایت moshaver20 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : آرش بازدید : 14 تاريخ : ساعت: