moshaver20

ساخت وبلاگ

شاید باور نکنید اما در جامعه کنونی انتظارات مردان از زنان شکل تازه ای به خود گرفته است. در گذشته تنها توقع شوهران از همسرانشان، خانه داری و بچه داری بود، اما با گذشت زمان و ورود زنان به اجتماع، این انتظارات بیشتر شده است.

مردان امروز معمولا توقعاتشان را به زبان نمی آورند. معمولا انتظارات مردان از زنان آنقدرها هم که فکر میکنید پیچیده نیست. اگر همسر خود را به درستی نمی شناسید می توانید از برترین مشاوره خانواده کمک بگیرید. اگر زن زیرکی باشید از رفتار همسر خود می توانید کاملا درک کنید که دوست دارد همسرش چطور باشد.

اگر دوست دارید زندگی پایداری داشته باشید باید همسر خود را بیشر بشناسید و حدالامکان توقعات او را برآورده کنید. انتظارات مردان از زنان در زندگی مشترک و در روابط  زناشویی و زندگی مشترک معمولا در بسیاری از جهات مشابه است. اکثر مردان درون ریز هستند و معمولا خواسته های خود را واضح به همسرشان نمی گویند. دیده شده همان اوایل ازدواج زوجین با مراجعه به مشاوره روانشناسی و مشاوره زناشویی و زندگی مشترک می توانند به راحتی سالهای سال بدون مشکل در کنار یکدیگر زندگی کنند. اگر بدانید مرد از زن چه می خواهد یا مردان نیازمند چه جملاتی هستند، آنگاه می توانید زندگی پایدار و محکمی را برای خود و خانواده خود بسازید و همسر خود را راضی و خوشحال نگه دارید.

انتظارات مردان از زنان در رابطه زناشویی چگونه است؟

از مهم ترین انتظارات مردان از زنان در روابط زناشویی محبت و عشق ورزیدن از جانب زن است.

 • غذای مورد علاقه او را درست کنید. روی میز شمع روشن کنید و محیط را عاشقانه کنید.
 • نوشتن یک نامه عاشقانه ساده آنقدر اثر بخش است که حتی فکرش را هم نمی کنید. در نامه بنویسید چقدر او را دوست دارید و منتظر بازگشت او به خانه بودید. نامه را در جایی بگذارید که همسرتان بتواند به راحتی آن را ببیند.
 • اتاق را عطرآگین کنید. مردها نسبت به بوی عطر حساسیت ویژه ای دارند و سریع تحریک می شوند. اجازه دهید یک عطر را با نام شما به خاطر بسپارد.
 • وفتی همسرتان راجب مسائل مختلف با شما صحبت می کند مدام وسط حرف او نپرید و اجازه دهید او مشکلاتش را به شما بگوید. این که گوشی برای حرف های او هستید باعث شادی او می شود و فکر می کند چقدر خوشبخت است.
 • در اولین فرصت سعی کنید با او به سفر بروید. هیچ چیز مثل سفر شما را به همسرتان نزدیک نمی کند.
 • برای او بلیط تماشای فیلم مورد علاقه اش را بگیرید. ببینید چه چیزی بیشتر از همه خوشحالش می کند، سعی کنید آن کار را برایش انجام دهید.
 • خاطرات خوب زندگی مشترک را مدام به خاطرش بیاورید و آهنگ های دوران نامزدی که با آن خاطره داشتید را زمانی که هر دوتان بیکارید یا مشغول صرف غذا هستید گوش دهید.

 

زنان

انتظارات مردان از زنان در زندگی مشترک چیست؟

 • از انتظارات مردان از زنان در زندگی مشترک همین بس که او را درک کنید. هیچ چیز مانند درک درست و رفتار منظقی همسرش ، آن هم در شرایط سخت، مرد را پایبند به خانواده نمیکند. درک شما در زندگی زناشویی است که باعث تداوم این رابطه می شود. مثلا هنگامی که شوهرتان خسته و کوفته به خانه می آید با گرمی از او استقبال کنید. برای او قهوه یا چای درست کنید.
 • سعی کنید درجمع دوستان بیشتر به شوهر خود اهمیت بدهید.
 • او را بغل کنید، نوازشش کنید. اجازه دهید همسرتان معنی واقعی محبت را لمس کند.
 • همسرتان را همانگونه که هست بپذیرید. شما قبول کرده اید که با این شرایط با او ازدواج کنید. پس ایرادهای الکی و بهانه جویی های شما نه تنها مشکل را حل نخواهد کرد بلکه هر روز شما را از او دورتر می کند.
 • هفته ای یکبار با او بیرون بروید، قدم بزنید یا حتی کوهنوردی کنید.

 • اگر می توانید او را برای خوردن چای یا قهوه مهمان کنید.
 • مدام به او بگویید که دوستش دارید و بدون او نمی توانید به زندگی ادامه دهید. این جمله مخصوصا در زوجینی که دچار مشکل هستند معجزه خواهد کرد.
 • در زوجینی که تحصیلات شوهرشان بیشتر است توصیه می کنیم که هر چه زودتر زبان جدید یا مهارت جدیدی را بیاموزند و به نحوی سعی کنید در خانواده باعث افتخار همسرشان شوند.
 • با ظاهری شیک و آراسته کنار همسرتان باشید. لباس هایی بپوشید که همسرتان دوست دارد. این کمترین انتظارات مردان از زنان در زندگی مشترک است. زنانی که چهره عبوس و ظاهری ژولیده دارند بدانند که شوهرانشان مدت زیادی را با آن ها دوام نخواهند آورد. وقتی با همسرتان در مورد مساله ای صحبت میکنید سعی کنید به چشمان او نگاه کنی. مردها دوست دارند توجه زیادی به آن ها بکنید و تمام تمرکزتان را روی آن ها بگذارید.

 

رابطه زناشویی

 انتظارات یک مرد از همسرش چیست؟

انتظارات یک مرد از همسرش از دیدگاه خودش ودر بسیاری موارد  کاملا منطقی است. همسر شما علاوه بر نقش همسری، شریک غم و شادی شماست. به همین دلیل باید در هر زمانی که می توانید او را خوشحال کنید و کاری کنید که او احساس کند خوشبخت ترین انسان روی زمین است. انتظارات یک مرد از همسرش گاهی انقدر پیش پا افتاده است که حتی با یک جمله ساده دوستت دارم او را به زندگی دلگرم میکند. غرور را کنار بگذارید و اجازه ندهید زندگی تان از هم بپاشد. اگر واقعا راه و روش برخورد با همسرتان را نمی دانید می توانید از مشاوره روانشناسی یا مشاوره خانواده کمک بگیرید.

مردان از زنان چه می خواهند؟

اینکه مردان از زنان چه می خواهند زیاد پیچیده نیست. مردان از زنان می خواهند او را مانند یک فرد قدرتمند قبول کنند. معمولا بعضی خانم ها، به توانایی و قدرت همسرانشان ایمان ندارند. این خانم ها معمولا اجازه نمی دهند همسرشان در زندگی تصمیم نهایی را بگیرد و مدام به آن ها می گویند راه را اشتباه می روی. بهتر است به جای گفتن این جملات در بعضی شرایط حامی و پشتیبان او باشد و در کارها با او همفکری کنید.

او را با کسی مقایسه نکنید

اکثر مردم دوست ندارند با کسی مقایسه شوند. سعی کنید به جای اینکه اعتماد به نفس او را بگیرید طوری با او رفتار کنید که حس منحصر به فرد بودن به او دست دهد. این موضوع به او انگیزه می دهد تا به فردی قدرتمند تبدیل شود.

در شرایط سخت کنارش باشید

شاید اگر فردی این سوال را بپرسد که مردان از زنان چه می خواهند و چه انتظاری دارند، ناخودآگاه همه با خود می گویند در شرایط تلخ و شیرین روزگار او را تنها نگذارند. متاسفانه در بعضی خانواده ها، زنان تاب و توان مشکلات اقتصادی را نداند و آنقدر غر می زنند که کار به جدایی می رسد. رفیق نیمه راه نشوید. همسرتان در مشکلات بیش از هر چیز به شما نیاز دارند.

مادر خوبی باشید

با توجه به شرایط امروز و مشکلات اقتصادی، تمرکز مردن در بیرون از خانه است. در این شرایط مدیریت خانه به عهده مادر است. اگر زن در این شرایط به همسرش کمک نکند قطعا دوپایه زندگی لنگ می ماند. مردان د این شرایط از همسر خود انتظار داند گوشه ای از مسئولیت های زندگی را به عهده بگیرند.

نیازهای جنسی اش را برآورده کنید

قطعا همه مردان از زنان انتظار دارند تا نیازهای جنسی و جسمی او را برطرف کنند. متاسفانه در بعضی از زندگی های زناشویی زن نسبت به این کار کوتاهی می کند.البته منظور این نیست که به تمام خواسته های بیجای مرد تن در دهد. بلکه حدالامکان نیازهای جنسی او را تامین کند. زیرا در غیر اینصورت باب خیانت باز می شود و زندگی خانم قطعا دچار مشکل خواهد شد. البته به خانواده هایی که از این لحاظ دچار مشکل هستند توصیه می شود که به مشاوره زناشویی و زندگی مشترک مراجعه کنند.

مردان

مردان نیازمند چه جملاتی هستند؟

آیا می دانید مردان نیازمند چه جملاتی هستند؟ .. می دانید هر چیز که اعتماد به نفس آن ها را بالا ببرد دل آن ها را آب می کند. جملاتی مثل :

"دوست دارم تا آخر عمر همیشه با تو باشم" ،" من به تصمیمات تو اعتماد دارم" ، همیشه بهت افتخار می کنم" ، " تو بهترین تکیه گاه من هستی" ، " تو پدرعالی برای بچه هامی" ، " همیشه عاشقت می مونم" ، " اگه هزار بارم برگردم عقب بازم تو رو انتخاب می کنم" ، " تو خیلی مهربون و با محبتی".

سوالات متداول

همسرم از من میخواهد که به خانواده ام سر نزنم. آیا این خواسته منطقی است و باید از او تمکین کنم؟

وقتی ازدواج می کنید قطعا ازحقوق خود نسبت به همسرتان آگاهید. در قانون زن باید از مرد تمکین کند. در غیر اینصورت مرد می تواند از او در دادگاه شکایت کند. سعی کنید این مساله را منطقی حل کنید. اگر راضی نیست، مدتی به خانواده تان سر نزنید.

همسرم در رابطه جنسی از من خواسته های نا مربوط دارد.. چه کنم؟

 قطعا برخی خواسته ها در رابطه با مسائل جنسی از لحاظ قانونی رد شده است و مرد نمی تواند خواسته بیش از حد عرف از همسرش داشته باشد. شما می توانید این موضوع را نپذیرید.

 من تمام انتظارات شوهرم را برآورده کردم اما او به شدت بهانه گیر است و دوست ندارد با من زندگی کند.. در حال حاضر 1 فرزند چند ماهه دارم..کمکم کنید.

 در این شرایط باید با همسرتان به مشاوره خانواده و سپس مشاوره طلاق مراجعه کنید. این موضوع باید ریشه یابی شود و علت آن نیز مشخص شود.

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

چه زمانی مشاوره خانواده بی فایده است

منبع:10 Things Men Want From Their Wives 

moshaver20...
ما را در سایت moshaver20 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : آرش بازدید : 56 تاريخ : ساعت: