مشاوره خانواده تلفنی رایگان ۲۴ ساعته

ساخت وبلاگ

مشاوره خانواده تلفنی رایگان ۲۴ ساعته

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه زمانی باید به دنبال مشاوره خانواده باشید؟

یکی از بزرگترین نشانه هایی که پیش بینی کننده این است که شما در زندگی خود موفق هستید و خوشبختی از شما فراری نیست، کیفیت ارتباط  شما با خانواده و دوستان تان است. اگر زمانی شما احساس کردید با خودتان یا نزدیکان تان رابطه خوبی ندارید و حس بیگانگی دارید یا با عزیزان خود تنش و درگیری دارید. دیدن این شرایط نشان دهنده این است که سلامت روان شما در خطر است و باید کاری کنید!!

این مشکلات حتی اگر عمیق هم نباشد می تواند به طور مستقیم بر سلامت روان، عزت نفس، کارامدی شغلی یا تحصیلی و رضایت کلی شما از زندگی تأثیر بگذارد.

استفاده از مشاوره خانواده رایگان برای بهبود روابط خانوادگی می تواند به شما کمک کند زندگی طولانی تری داشته باشیم. البته همچنین با کیفیت بیشتر و تنش کمتر. پس جای هیچ بحثی نیست که باید سلامت و تندرستی روابط خانوادگی خود را در اولویت قرار دهیم.

اکثر افراد خواهان این هستند که روابط خانوادگی مثبت و پویایی داشته باشند. اما چرا بسیاری از خانواده ها دچار درگیری، دعواهای سخت و روابط ناکارآمد می شوند. البته این را هم باید در نظر داشت که حتی بهترین خانواده‌ها نیز می‌توانند روزهای سختی را پشت سر بگذارند. در نتیجه همه ما باید به دنبال منبعی باشیم که به ما کمک کند تا بر این دردسرها و مشکلات غلبه کنیم. در این حالت بهترین گزینه استفاده از مشاوره خانواده است. حال که مشکلات اقتصادی گریبان گیر خانواده ها شده است. افراد می توانند از مشاوره خانواده تلفنی رایگان استفاده کنند.

مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانواه می تواند به عنوان یک رویکرد درمانی برای درمان طیف گسترده ای از نگرانی ها، مشکلات یا ناامیدی ها و دردسرهای خانواده ها و زوجین استفاده شود. با این حال، خوبی مشاوره خانواده این است که به جای اینکه هر یک از اعضای خانواده تک به تک با یک مشاور ملاقات کنند. مشاور خانواده می تواند با چندین عضو خانواده مشاوره داشته باشد. در این شرایط همه افراد درگیر در مشکل در فرآیند درمان شرکت خواهند داشت. در این حالت مشاوره خانواده رایگان به صرفه تر هم خواهد بود.

در برخی مواقع اولویت یک مشاوره خانواده در درجه اول کمک به درمان یک نفر در خانواده است. اما در مواقع دیگر، هدف روانشناس کل سیستم خانواده است. مشاوران خانواده در این حالت می خواهد کل خانواده تحت درمان باشند تا نحوه عملکرد واحد خانواده را به طور کلی تنظیم کنند.

مشاوره خانواده تلفنی

جلسات مشاوره خانواده رایگان

جلسات مشاوره خانواده می تواند شامل کل واحد خانواده باشد یا می تواند شامل زوج های کوچکتر مانند مادر و دختر، برادر و خواهر، یا پسر و نامادری باشد.

در جلسات اولیه مشاوره خانواده، همه اعضای خانواده که در فرایند خانواده درمانی شرکت می کنند. آنها با مشاور ملاقات می کنند تا در مورد تاریخچه مشکلاتشان در خانواده صحبت کنند. افراد اهداف خود را با مشاور برای درمان مطرح می کنند، تا بدانند اتظاراتشان از درمان چیست؟؟. در طول جلسات اولیه مشاوره ، به ندرت پیش می آید که اعضای خانواده در مورد سابقه مشکل توافق داشته باشند. اغلب آنها نتایج و دلایل متفاوتی در ذهن خود برای درمان دارند. اما با این حال اشکالی ندارد!

تضاد در مورد اینکه مشکل خانواده چیست و تضاد در مورد اینکه بهترین راه حل برای حل این مشکل چیست؟ رایج ترین اخلافات در جلسه مشاوره خانواده است. البته این موضوع همیشه مانعی برای حرکت رو به جلو ایجاد نمی کند. با پیشرفت درمان، مشاور به خانواده کمک می کند تا با روش های جدید با یکدیگر ارتباط برقرار کند و حرف همدیگر را گوش دهند. این طرز برخورد با مشکلات به آنها کمک می‌کند تا دیدگاه‌های یکدیگر، آسیب‌ها و دشواری‌های حال و گذشته خودشان را بهتر درک کنند.

اکثر مشاوران خانواده رایگان خوب می دانند که مشکلات درون خانواده اغلب ساده نیستند. اگر این مشکلات ساده بودند، خانواده ها خودشان احتمالاً از مدتها قبل راه حلی برای آن پیدا کرده بودند و به جلو حرکت می کردند.

برای مشاوره خانواده رایگان می توانید در ابتدا با شماره ۱۴۸۰ سازمان بهزیستی تماس بگیرید.

باید توجه داشت که در حالی که مشکلات مطرح شده در مشاوره خانواده اغلب خسته کننده و پیچیده هستند. اما مشاوران و روانشناسان خانواده این استعداد و تجربه را دارند که به خانواده کمک کنند تا از چرخه پریشانی خود خارج شود و الگوها و مرزهای سالم و جدیدی را شکل دهد. این جاست که اهمیت مشاوره خانواده رایگان مشخص می شود.

دلایل مراجعه به مشاوره خانواده رایگان چیست؟

مشاوره خانواده می تواند یک رویکرد مفید برای تقریباً هر زمینه پریشانی، تعارض، یا نگرانی سلامت روان در خانواده شما باشد. با این حال، معمولاً افراد به دلایل زیر به مشاوره خانواده مراجعه می کنند:

moshaver20...

ما را در سایت moshaver20 دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : آرش بازدید : 148 تاريخ : ساعت: